harikacocukadademisilogo

Gaziantep Kreş ve Eğitimi

gaziantep-kres-ve-egitim

Çocuklar dünyaya geldikleri andan itibaren etraflarında dönen dünyayı deneyimleyerek öğrenmeye başlarlar. Yaşadıkları her bir deneyim onların gelişim basamaklarını geçmesini sağlayarak hayatlarında kullanacakları yeni beceriler kazanmasını sağlar. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişim süreçleri her ne kadar farklılıklar gösterse de her çocuğun belirli bir yaş aralığına geldiğinde bireyselliğini kazanması, yeteneklerini keşfetmesi ve en önemlisi sosyalleşmesi gerekmektedir. Aile her ne kadar bu konularda çocuğa destek olduğunu düşünse de sağlıklı bir gelişim ve iletişim için çocuğun kreşe gitmesi oldukça önemlidir.

Evde, güvenli ve konforlu alanında kendini güvende hisseden çocuk sosyalleşmeyi ve yaşıtları ile sağlıklı iletişim kurmayı ancak yaşıtlarıyla birlikte zaman geçirerek öğrenebilir. Güvenli konfor alanından çıkmayan çocuk yaşıtları ile sosyalleşmediği takdirde benmerkezci tutumlar sergileyecektir. Zaman içerisinde eğitim hayatına dahil olduğunda ise bu benmerkezci tutumlar çocuğun yaşıtları ile sağlıklı bir şekilde sosyalleşmesine ve iletişim kurmasına engel olacaktır. Bu yüzden çocuk için uygun zaman geldiğinde kreşe başlaması çocuğun sağlıklı bir gelişim göstermesi açısından oldukça önemlidir. 

Eğer sizde Gaziantep içerisinde çocuğunuzu kreşe göndererek gelişimine destek olmak ve kaliteli bir eğitim almasını istiyorsanız, Şehitkamil ilçesinde yer alan Harika Çocuklar Akademisi ‘ne başvurabilirsiniz. Harika Çocuk Akademisi, bilimsel veriler ışığında çocuğun ihtiyaç duyduğu bireysel, sosyal ve kültürel desteği sağlayarak her çocuğun içerisinde bulunan potansiyeli ortaya çıkarmayı hedefleyen bir eğitim kurumudur. 

Çocuklar Ne Zaman Kreşe Verilmeli?

Çocuğunun gelişimi için gerekli desteği sağlayarak sağlıklı bir gelişim göstermesini isteyen ebeveynlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de çocuklar ne zaman kreşe verilmeli sorusudur. Uzmanlara göre bir çocuk için en uygun kreşe başlama yaşı 3-3.5 yaş aralığıdır. Ancak bazı çalıştığı için çocuğu ile ilgilenemeyen ebeveynlerde çocuklarının gelişimine destek olmak için 2-2,5 yaşında kreşe verebilirler. Aslında burada asıl konu çocuğun kreşe hazır olup olmamasıdır. Bunu anlamak için ise çocuğunuzu gözlemlemeniz yeterli olacaktır. Eğer çocuğunuz oyun oynamaktan zevk alıyor ise, yaşıtları ile zaman geçirmekten keyif alıyorsa artık kreş zamanı gelmiş demektir. 

Gaziantep Kreş İletişim Bilgileri

Gaziantep Şehitkamil ilçesinde yer alan Harika Çocuk Akademisi’ne 0342 322 99 16 -17 numaralı telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. 

Instagram Hesabımız Çok Güzel!Sitemizden çıkmadan önce bir göz atmak istersiniz diye düşündük.
Sohbeti Başlat
Selamlar, Harika Çocuk ailesine katılmak ister misiniz?