harikacocukadademisilogo

Eğitim Programımız: Grup İçinde Eğitim Programı

 

Akalın Harika Çocuk Akademisi’nde Aile Akalın Harika Çocuk Akademisi Yöneticileri ve Eğitimcileri olarak bizler kendimizi ailelerle ortak bir amaç için birlikte çalışan bir ekip olarak görmekteyiz. Çocukların aileleriyle bir bütün olduğunun bilincinde ve özellikle erken çocukluk eğitiminde bu birlikteliğin çocuğun gelişim ve eğitimi için bir zorunluluk olduğu düşüncesindeyiz. Bu nedenle eğitim felsefemize göre veli tanımlamasından ziyade aile tanımlamasını tercih etmekte ve süreç boyunca tüm çocuklarımızı olduğu kadar tüm ailelerimizi de içeren bir yaklaşımı benimsemekteyiz. Aile katılımı anlayışımız, aileden öğretmene veya öğretmenden aileye tek taraflı  bilgi aktarımı yerine, düzenli olarak karşılıklı bir etkileşim içinde bulunarak, ailelerimizin imkanları doğrultusunda tercih edecekleri farklı aile katılım yöntemlerini içermektedir. Çünkü bizler bu sürecin sadece çocuk için değil hem ebeveynler hem de  Akalın Harika Çocuk Akademisi öğretmen, uzman ve çalışanları için verimli, eğlenceli ve sağlıklı bir süreç olması amacını gütmekteyiz.


Eğitim felsefemizi hayata geçirerek ve hedeflerimize ulaşarak Akalın Harika Çocuk Akademisi olarak çocuklarımızın gelişim ve öğrenme serüvenlerini hakkıyla yerine getirmelerini sağlayacağımıza inanıyoruz. BöyleceGaziantep’te örnek alınan öncü okullardan biri olarak başarısını ulusal düzeyde ispatlamış bir kurum olmayı umuyoruz ve kaliteyi sürekli yüksek tutmak adına çalışmaya devam ediyoruz.


Tüm hedeflerimize ulaşabilmemiz ve Gaziantep’te erken çocukluk eğitiminde bir öncü olabilmemiz için Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi EğitimiProgramı ile yaptığımız işbirliği, hem şimdi hem de gelecekte bu isteğimizi ve taahhütümüzü ortaya koyduğumuz önemli bir adım olmuştur. Yrd. Doç. Dr. Zeynep Erdiller Akın, Yrd. Doç. Dr. Mine Göl-Güven ve Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Metindoğan Wise’dan oluşan Erken Çocukluk Gelişimi veEğitimi   Komisyonumuz program geliştirmeden, öğretmen eğitimine, İngilizce eğitiminden, ebeveyn seminerlerine,materyal ve malzeme geliştirmeye kadar uzanan geniş bir çerçevede çalışmalarına başlamıştır ve bu çalışmalar bütün bir okul yılı boyunca  devam edecektir.

Instagram Hesabımız Çok Güzel!Sitemizden çıkmadan önce bir göz atmak istersiniz diye düşündük.
Sohbeti Başlat
Selamlar, Harika Çocuk ailesine katılmak ister misiniz?