Veli Ad Soyad:

Öğrenci Ad Soyad:

Notunuz :

 • Veli Adı:Fulya Zincidi Özçelebi Ögrenci Adı:İlayda Özçelebi
 • Eşimin işinden dolayı Antalyadan Gaziantepe geldiğimizde, kızımız için " Doğru Anaokulu" arayışına girdik.Bir çok okullu gezdikten sonra Harika Çocuk Akademisi ile tanıştık. Daha ilk gün okullun pozitif enerjisi, çalışanların güleryüzlü olmaları, okullada kullanılan malzemeler , piskolojik danışmanlığı, Boğaziçi Üniversitesi ile ortak çalışmaları ve Serap hanımın ilgisi bizi etkiledi. Kızımızın ve bizim ortak kararımizla Harika Çocuk Akademisine başladı. Bir Bakımevi mantığında değilde, özgüveni yüksek, sorgulayan, araştırmacı ruhuna sahip olan Harika çocuklar yetiştirdiğinize sonsuz inandık.
  İlk zamanlarda kızımın yaşadığı "adaptation" ve "anneden ayrılma korkusu" sürecinde bile öğretmenlerin sabrı, özverili davranışları ve Serap hanımın bire bir ilgisiyle kızımı okulla kazanmayı başardılar. Şimdi ise kızımı okulldan aldığımda, bana bakan kocaman heyecanlı gözleriyle ve mutlu yüz ifadesiyle, anne bak bugün bu etkinlikleri yaptım okullumu çok seviyorum dediğinde,dünyalar benim oluyor.
  Nisan ayından sonra yaz boyu Antalya'da olacağımızıdan dolayı, şimdilik veda ediyoruz.
  İnşallah sonbaharda görüşmek üzere....

 • Tarih: 04 Nisan 2014 Cuma
 • Veli Adı : Eser Khan Öğrenci Adı : Can Khan
 • İngiltere' den üç ay önce geldiğimizde bizi en çok endişelendiren oğlumun buraya uyum sağlamasına yardımcı olabilecek bir kreş bulmaktı. Gaziantep' de hemen hemen gittiğimiz tüm kreşlerde aslında 7-8 yaş grubuna çocuklara uygulanması gereken sınıf sistemi, u şeklinde masalarda oturma zorunluluğu, çocukları çoğunluğun yaptığı aktiviteye zorlama vardı. Kimse çocuklara bugün ne oynamak istersin diye sormuyordu. Bu kreşlerdeki çocukların mutsuz halleri, ağlamaklı bakışları bir anne olarak beni çok üzdü ve yaşadığımız bu olumsuz kreş deneyimlerimizden sonra oğlumu Gaziantep' te kreşe göndermeme kararı almıştım.

  Ancak Akalın Harika Çocuk Akademisi ile tanışınca bu fikrimiz tamamen değişti. Gaziantep' de İngiltere' de oğlumun alışmış olduğu sistemde eğitim veren bir kreş bulmak bizim için büyük bir şans. Akalın Harika Çocuk Akademisi İngiltere deki gibi serbest, yaratıcılığı geliştiren, robot değil düşünen ve hayal eden çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir kreş. Boğaziçi ile ortak yürüttükleri program çok başarılı. Tüm bunların yanı sıra kurucuları Serap Hanım' ın bir eğitimci olması,yönetimdeki kişilerin yurt dışı eğitim tecrübelerinin olması hem uygulanan eğitim sistemine hem de öğretmenlerin başarısına yansımış. Öğretmenlerin gösterdikleri ilgi ve sabır, hijyene verdikleri önem gerçekten takdire şayan. Ayrıca tüm bunlar yapılırken ev ortamı sıcaklığının unutulmamış olması beni çok etkiledi.

  Binanın mimarisi, sınıfların dizaynı ve kullanılan malzemeler hepsi çocukların huzuru ve kişisel gelişimi için tasarlanmış. Akalın Harika Çocuk Akademisi ile tanıştığımız için oğlum da ben de çok mutluyuz. Her sabah uyandığında 'Anne hadi hemen kreşe gidelim' dediğini duyduğumda ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı daha iyi anlıyorum.

 • Tarih: 08 Ocak 2014 Çarşamba
 • Veli Adı : Tugba AKINAL Öğrenci Adı : Nehir AKINAL
 • Eğitimde kalite dedikleri budur sanırım.1 aydır Akalın Harika Çocuk Akademisine kızım devam ediyor. Yöneticileri ile olsun öğretmen kadrosuyla olsun birebir ilgi ve dolu dolu eğitim hissediliyor. Nehir hergün yeni bir şarkı, yeni bir bilgi ile eve geliyor ve bunları bizimle detaylı paylaşıyor.Tüm ekibe teşekkür eder,istiktrarlı başarılarının devamını dilerim.

 • Tarih: 03 Ocak 2014 Cuma